Programjaink

Széchenyi 2020 logó

1.Védőháló a családokért program

Családbarát Ország logó

Egyesületünk 2016. júliusában benyújtotta az EFOP-1.2.1-15- számú pályázati konstrukció keretében meghirdetett felhívásra a „A család mindig visszavár” elnevezésű pályázatát, amely sikeresen támogatást nyert.

A projekt tartalma:

A projektben 1575 fő (315 család) részvételével tervezünk megvalósítani komplex előadások, tréningek, csoport foglalkozások keretén belül preventív fejlesztő foglalkozásokat. A projektbe illeszkedő szakmai programok témakörei:

  1. Fiatalok családi életre való felkészítése, krízishelyzetbe kerülésük esélyét csökkentő tanácsadás, csoportfoglalkozások, Workshopok, tréningek lebonyolítása.
  2. Gyermekneveléssel, gondozással kapcsolatos tanácsadás, képzések, csoportfoglalkozások lebonyolítása.
  3. Nők és fiatal lányok helyzetének, társadalmi egyenlőségének javítása valamint a nők és férfiak közötti harmonikus együttműködés előmozdítását szolgáló támogatott programok kidolgozása és végrehajtása.
  4. Kapcsolati erőszak áldozatává és elkövetőjévé válás megelőzését szolgáló programok egyéni és / vagy csoportos foglalkozások, tanácsadás.
  5. Család és munka összeegyeztetését segítő tanácsadás képzések és programok lebonyolítása.
  6. Családi közösségépítő programok szervezése, generációk közötti együttműködés segítése.
  7. Sajátos vagy nehéz helyzetben lévő családokat segítő programok, tanácsadás, csoportfoglalkozások, tréningek lebonyolítása.

Projektünk több szinten reagál a jelentős mértékben változó társadalmi és gazdasági környezetre, melyben az etikai és erkölcsi nevelés, a gyermek – és ifjúságvédelem, az egészséges életmódra és családi életre nevelés háttérbe szorult. Legfőbb távlati célunk egy országos „család-háló” kiépítése.

A projekt teljes időszakában hétköznapokon családsegítő tanácsadó irodát működtetünk, ahová a minket felkereső ügyfeleinknek ingyenes szakmai segítséget nyújtunk. A projektben 2 fős menedzsment és 3 fős szakmai megvalósító munkatárs vesz részt. A foglalkozások idejére a résztvevők részére étkezést és a hozzátartozók felügyeletét biztosítjuk.

A projekt elsődleges célja a résztvevő családokban paradigma váltás kezdeményezése valamint a családokon belüli kohézió erősítése és a generációk közötti szakadékok megszüntetése és a családon belüli kapcsolati viszonyok javítása. Célunk a családok társadalmi szerepének megerősítése a családi kohézió növelése, a krízishelyzetek kezelése, illetve kialakulásuk megelőzése, olyan komplex szolgáltatások nyújtásával, amelyek – a kötelező önkormányzati alapellátási feladatokat kiegészítik és – egyre több oldalról és egymás hatását erősítve kezelik a problémákat.

Széchenyi 2020 logó

2.Tanoda program

Az egyesület 2016 decemberében benyújtotta, az EFOP-3.3.1-16. számú pályázati konstrukció keretében meghirdetett felhívásra, az "Esélyt a gyermekeknek! Tanoda program megvalósítása Hajdúszováton" elnevezésű pályázatát, amely sikeresen támogatást nyert.

Kedvezményezett neve: „SANSZ” Hátrányos Helyzetben Élők Jövőjéért Egyesület

Projekt címe: „Esélyt a gyermekeknek! Tanoda program megvalósítása Hajdúszováton

Projekt azonosítószáma: EFOP-3.3.1-16-2017-00058

Támogatás összege: 18.749.792.- Ft

Támogatás mértéke: 100 %

A projekt tartalma:

A projektben 30 fő halmozottan hátrányos helyzetű, az Általános Iskola alsó – és felső tagozatos diákja vesz részt, tanoda működtetése keretében felzárkóztatás és iskola - társadalmi integráció megvalósításában. Fő célkitűzésünk az iskolai lemorzsolódás csökkentése és a továbbtanulás lehetőségének feltárása - biztosítása, innovatív módszerek alkalmazásával a későbbi társadalmi beilleszkedés esélyének növelése. A diákok számára biztosított fejlesztő foglalkozások mellett, együttműködünk 2 társ Tanodával, a helyi Diószegi Lajos Általános Iskolával, a helyi Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálattal, valamint társ civil szervezetekkel is.

A projektmegvalósítás ideje: A Tanoda projekt 2017. 06. 01. napjától, 2018. 10. 31. napjáig került megvalósításra.

Széchenyi 2020 logó